przystanek Holandia

przystanek Holandia

Miejsca

Park rozrywki Efteling

Efteling to otwarty w 1952 roku największy park rozrywki w Holandii. Jest on oparty na motywach z baśni i znajdziecie w nim wystarczającą ilość kolejek górskich, karuzel i innych atrakcji, żeby zapełnić nimi cały dzień. Niezależnie, czy jedziecie tam ze swoimi małymi pociechami czy tylko w towarzystwie dorosłych, każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Efteling z góry
Widok na park Efteling z 45-metrowej wieży – De Pagode.

Za wstęp płaci się 35 € (plus dodatkowe 10 € za parking), a wszystkie atrakcje w środku dostępne są już za darmo (poza strzelnicami). Są to m.in.:

  • rollercoastery
  • karuzele
  • łódź-wahadło
  • najprzeróżniejsze strzelnice
  • labirynt z żywopłotu

Czego nie można przeoczyć?

Pendrive na zdjęcia z kolejek górskich
Pendrive-bransoletka o pojemności 4GB, na który obsługa wgrywa nasze zdjecia

Uwaga: prawie każde z miejsc w Efteling ma system automatycznego robienia zdjęć. Jeśli interesują nas tego typu pamiątki, warto wydać 20 € na pendrive. Można na niego wgrać 15 dowolnych zdjęć i mogą to być również zdjęcia naszych znajomych.

Atrakcje dla maluchów:

Sprokjesboom – znajdujące się w Sprokjesbos (Baśniowym Lesie) drzewo, opowiadające bajki po holendersku. Przedstawienie nie odbywa się ciągle, więc warto wcześniej sprawdzić, o której zaczyna się następny seans. Droomvlucht (Lot Snów) – kolejka górska dla maluchów, spokojnie płynąca ponad baśniowymi instalacjami opartymi na motywach wybranych krajów (niestety, Polski nie uwzględniono). Elfy, wróżki i trolle oraz urocze zwierzęta na pewno spodobają się najmłodszym. Fata Morgana – 8-minutowy rejs po Zakazanym Mieście rodem z Księgi tysiąca i jednej nocy.

Atrakcje dla starszych dzieci i dorosłych:

De Vliegende Hollander – spokojny rejs łodzią, który zamienia się w niebezpieczną podróż, gdy Latający Holender zostaje przeklęty i przeistacza się w przeklęty statek widmo. Oparta na historii z czasów Kompanii Wchodnioindyjskiej opowieść o kapitanie Willemie van der Decken, który z powodu swojej buty został skazany na wieczną tułaczkę. Łączna powierzchnia atrakcji to 17.000 m².

De Vliegende Hollander, Efteling
De Vliegende Hollander, czyli Latający Holender

Joris en de Draak – kolejka górska w starym stylu. Na drewnianych rusztowaniach ścigają się dwa zestawy wagoników (Ogień i Woda) i walczą o zwycięstwo nad grożącym królestwu smokiem. Jazda trwa niecałe 4 minuty i odbywa się z prędkością dochodzącą do 75 km/godz. Warto przejechać się kolejkami z obydwu frakcji (Water oraz Vuur), gdyż trasa każdej z nich się różni. Python – typowy rollercoaster o długości 750 metrów z dwiema pętlami 360° i z dwoma korkociągami. Jazda trwa niewiele ponad dwie minuty, ale to z powodu tego, że wagoniki rozpędzają się aż do 85 km/godz.

Python
Jazda na Pythonie trwa chwilę, ale dostarcza największych wrażeń w całym parku

Godziny otwarcia

W okresie letnim, czyli od 1 lipca do 31 sierpnia park jest otwarty od 10:00 do 20:00 (w soboty do 24:00). Od 1 września do 5 listopada park otwarty jest od 10:00 do 18:00. W okresie zimowym, czyli od 6 listopada do 1 lutego, park otwarty jest od 11:00 do 18:00, a w weekendy do 19:00.

Uwaga: kupując bilety online bilety kosztują 3 € mniej, czyli 32 €. Dodatkowo sieć sklepów Albert Heijn czasami robi promocję, na której bilety można nabyć za 25 €.

Bankomat w Efteling
Tak w tym baśniowym miejscu wygląda bankomat

Jak dojechać do Efteling?

Park rozrywki Efteling znajduje się niedaleko Tilburgu. Adres parku: Europalaan 1 5171 KW Kaatsheuvel Mapa dojazdu:

Więcej informacji na: www.efteling.com

mk, 2014

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *