Zobacz jak wygląda holenderski wiatrak w środku

Zainteresowanym holenderskimi młynami z bliska przedstawiamy film młodej pary vlogerów. Jedyna w swoim rodzaju okazja aby zobaczyć przedstawiciela tzw. poldermolen!

Przez wieki, wiatraki odegrały ważną rolę w odzyskiwaniu gruntów, przetwarzaniu surowców i wytwarzaniu produktów w Holandii. Z tego powodu w drugą sobotę i niedzielę maja w Holandii obchodzi się Narodowy Dzień Wiatraków. Jakżeby inaczej, ta duma Holendrów zasługuje nie na jeden, lecz na dwa dni świąt! W tych dniach swoje podwoje dla zwiedzających otwiera około 1000 wiatraków i młynów wodnych. Pomimo tego, że wiatraki straciły swoją wartość ekonomiczną są one nieoderwalną ikoną Holandii i nadal przyciągają wiele uwagi.

Film, który przedstawiamy poniżej przedstawia rodzinną wycieczkę odbytą podczas Narodowego Dnia Wiatraków lecz warto zobaczyć go do końca. Niespodziewanie pod koniec filmu zobaczyć można całkiem rzetelny reportaż przedstawiający holenderski wiatrak do przepompowywania wody jakimi od stuleci Holendrzy osuszali poldery.

Jak już wspomnieliśmy jest to krótki wideo-reportaż z rodzinnej wycieczki lecz miłośnikom wiatraków polecamy!

Dodaj komentarz: